Havuz Yapımında dikkat edilmesi gerekenler | Urfa Kaya Pool Havuz

Havuz Yapımında dikkat edilmesi gerekenler

Havuz Yapımı

Havuzlar günümüz şartlarında artık vazgeçilmez sosyal alanlarımızdan biri olmuştur. Müstakil evlerimizde, sosyal alanlarda, büyük yaşam siteleri gibi alanlarda Havuzlar kullanılmaktadır. Havuz yapıları açık mekanlarda ve kapalı mekanlar olmak üzere yapılabilmektedir. Havuz yapımında malzeme seçimi ve kaliteli malzeme kullanımı tabi ki profesyonel ekip her zaman en önemli kriter olarak önümüze çıkmaktadır.

Havuz Yapım Fiyatları?

Havuzların yapımlarında bir çok yöntem bulunmaktadır, havuz yaptırırken kullanım amacınız var bütçeniz bu faktörde en önemli kriterdir. Başlıca havuz yapıları şu şekilde sıralanabilmektedir, Prefabrik havuzlar, Taşmalı Havuzlar, Skimmerli Havuzlar, Oval havuzlar, Betonarme havuzlar şeklinde sırabilmekteyiz. Tabi ki havuzlar kullanım çeşitlerine görede ayrılmaktadır. Yüzme Havuzları , Süs havuzları, Aqua Park Havuzları, Bahçeye Havuz Yapımı gibi bir çok çeşit havuz yapılabilmektedi. Havuz Yapım Fiyatları sizlerin istekleri doğrultusunda genişleyebilmekte ve ona göre bütçe planlaması yapılabilmektedir. Havuz Yapımı Ne Kadara Mal olur gibi sorulan en doğru cevaplarını müşteri temsilcilerimiz ile yapacağınız veya sitemizde bulunan teklif al sayfasından doğrudan bizlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Havuz İmalatı


Havuzlarımızı siz müşterilerimiz yapılacak olan yerleşkelerine göre son teknoloji ve mimari bir yapıda havuz üretimleri yapabilmekteyiz. Standart havuz modelleri yerine müşteri isteklerine göre oluşturulmuş bir havuz her zaman işlevselliği daha yüksek yapılar olmaktadır. Havuz imalatlarımızı merkezimiz olan Urfa'da gerçekleştirip müştelerimize istedikleri alanlarda imalat yapabilmekteyiz. Türkiye çapında havuz imalatları gerçekleştirebilmekteyiz. Kullanılan malzeme yapıları gereğince kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik prensibimiz’den hiçbir zaman ödün vermemekteyiz.

İmalat Gerçekleştirdiğimiz Havuz Tiplerini Sıralarsak ;

  • Villa Havuz Yapımı
  • Otel Havuz Yapımı
  • Site Havuz Yapımı
  • Bahçeye Havuz Yapımı
  • Prefabrik Havuz Yapımı
  • Aqupark Havuz Yapımı
  • Yüzme Havuzu Yapımı
  • Olimpik Havuzu Yapımı

gibi bir çok türde açık ve kapalı alanlara havuz imalatları gerçekleştirmekteyiz.

Havuz Yapımı Aşamaları

Havuz yapımlarına başlamadan önce

1. Aşama: Müşterlerimizin istekleri doğrultusunda en doğru havuz imalatını gerçekleştirmek için istekleriniz doğrultusunda havuzların çizimleri tamamlanarak sizlere sunulur.

2.Aşama: Havuz yapılacak olan arazinin temel işlemlerine başlanır,kazma işlemleri yapılarak havuzun temel atımı sonrasında Havuz Sızdırmazlık ürünleri ile temel desteklenir.

3.Aşama: Projenize uygun kalıplar ile havuzunun mimari şekline uygun beton dökümü gerçekleştirilir.

4.Aşama: Son kata Su basıncına karşı dayanacak ve su sızdırmazlığını sağlayacak olan kimyasallar ile beton üzerine uygulama gerçekleştirilir.

5.Aşama: Havuz Mozaik Seramikleri uygulanmaya başlanır.

6 Aşama: Havuz Bakım Dairesi ve Havuz Tesisatları bu sırada yapımları tamamlanmaya başlanır.

7.Aşama: Havuz çevresi ve havuz kenarı ekipmanları ile havuzlarınız son görünümlerine kavuşmaya başlar.

8.Aşama: Tamamlanan imatlar sonrasında son kontroller yapılarak havuzlarınz gerekli tesleri geçmesi sonucunda su çekimleri yapılarak havuz imalatı tamamlanır.

Havuz Çeşitleri

Havuzlar yapıları bir çok türde yapılabilir olduğundan bahsetmiştik, şimdi sizlere nasıl bir  havuz seçmeniz konusunda bir fikir oluşması açısından Havuz İmalatlarını yapıtığımız türleri açıklayacağız.

Açık Yüzme Havuzu

Yüzme havuzlarında  en çok tercih edilen havuz çeşitleri arasında yer alan açık yüzme havuzu genellikle standart olarak 140 cm derinliğinde havuzlar olarak imal edilmektedir. Kullanım amacına göre aile havuzları, lüks siteler, oteller gibi bir çok alanlarda en çok tercih edilen havuz türüdür.

Kapalı Yüzme Havuzu

İklim şartları dolasıyla havuzlar yaz aylarında çok tercih edilmektedir. Her mevsim kullanım amacınız var ise kapalı yüzme havuzu tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır. Kapalı havuzlar iklim şartlarına göre yapılandırılabilen teknolojiler ile donatılmakta ve buna göre imalatları yapılmaktadır.

Çocuk Havuzları

Çocuklar Havuzları daha minimalist havuzlar olmaktadır.Yetişkin havuzları derinlik vs konusunda biraz daha geniş ölçütte imal edilen yapılar olduğu için çocuk havuzları, çocuklar için en ideal havuzlar olmaktadır. Hem çocuklar korkusunu yenmek hem de rahat kullanım nedeniyle çok tercih edilmektedir. Delta havuz profesyonel ekibiyle bu konuda hizmet vermektedir.

Süs Havuzları

Bazı mimari görsellikler oluşturulmak için süs havuzlarına başvurulmaktadır. Çeşitli su oyunları yapılarak yüksek kalite ve görsel elde edilebilen süs havuzlarını alanlarınzın en gözde ve vazgeçilmez yapıları arasında yer almaktadır. Süs havuzu inşaatı konusunda firmamız sizlere tüm tecrübesiyle destek verebilmektedir. Havuz ışıklandırmaları sayesinde çok daha mimari tasarımlar oluşturabilmektedir.

2010 yılından beri süregelen deneyim ile yüzme havuzlarınızda çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.